top of page
img_1261_edited.jpg

Partneři v oblasti pojištění

Hamilton Hudson má licenci České národní banky pro sjednávání cestovního zdravotního pojištění a komplexního zdravotního pojištění cizinců v České republice.

Pojišťovny musí mít oprávnění Ministerstva vnitra ČR ke schvalování českých víz nebo povolení k pobytu.

Hamilton Hudson má přímou smlouvu na zastupování každé pojišťovny, která má oprávnění Ministerstva vnitra.

AXA pojišťovna

AXA Assistance je francouzská nadnárodní pojišťovací společnost založená v roce 1816 se sídlem v Paříži, která působí v České republice, na Slovensku, v Polsku a na většině území východní Evropy, v západní Evropě, Severní Americe, v oblasti Indického Pacifiku a na Blízkém východě a má zastoupení i v Africe.

AXA je celosvětovým konglomerátem nezávislých dceřiných společností podle zákonů a předpisů mnoha zemí. Je součástí burzovního indexu Euro Stoxx 50. V roce 2023 se společnost umístila na 48. místě žebříčku Forbes Global 2000.

Colonnade pojišťovna

Colonnade Insurance S.A. je neživotní pojišťovna se sídlem v Lucembursku, plně vlastněná společností Fairfax, která byla založena za účelem strategické expanze pojišťovací činnosti společnosti Fairfax ve východní Evropě a působí prostřednictvím poboček v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Bulharsku a dceřiné společnosti na Ukrajině. Její tým tvoří více než 450 zkušených odborníků, kteří nabízejí produkty pro spotřebitele i firemní klientelu a již tři roky mají rating finanční síly A-. Základní kapitál činí

€ 9,500,000. EUR .

Maxima pojišťovna

MAXIMA pojišťovna je česká společnost se sídlem v Praze, která působí na trhu od roku 1994. Svým klientům nabízí širokou škálu produktů životního, majetkového a odpovědnostního pojištění, dále pojištění cizinců, pojištění podnikatelů a pojištění průmyslu. Majoritním akcionářem společnosti je společnost Mella Holdings B.V.

PVZP pojišťovna

Pojišťovna VZP je pro cizince na prvním místě a byla založena v Praze 16. ledna 2004 státní veřejnou zdravotní pojišťovnou VZP ČR.

Předseda představenstva PVZP neúnavně pracoval v úzké spolupráci se zakladatelem společnosti Hamilton Hudson a úspěšně navrhl a vybudoval první plány zdravotního pojištění cizinců v České republice s místní sítí anglicky hovořících lékařů, což vyvrcholilo spuštěním portálu VZPforForeigners.cz, který spravuje Hamilton Hudson na podporu PVZP a.s. i VZP ČR

V červnu 2019 napsal předseda představenstva PVZP:

"Spolupráce s Hamilton Hudson byla vždy úspěšná. Přinesla naší společnosti i celému trhu mnoho inovací".

Celý dopis si můžete přečíst zde.

Slavia pojišťovna

Slavia pojišťovna byla založena v roce 1868. Symbolický název Slavia, zosobňující ideál slovanské vzájemnosti a solidarity.

Důležitým mezníkem byl vstup společnosti do skupiny SPGroup, jejímž členem se stala v dubnu 2006. Nový vlastník, Capital Management Company, a.s. - člen SPGroup, je společností s dlouholetým úspěšným působením na pojistném trhu v České republice.

SV pojišťovna

SV pojišťovna byla založena v roce 1994 pod názvem VICTORIA pojišťovna a následně v roce 2012 přejmenována na ERGO pojišťovnu. Jako držitel univerzální pojišťovací licence nabízí SV pojišťovna svým klientům široké portfolio pojistných produktů se specializací na cestovní pojištění, zdravotní pojištění cizinců, pojištění odpovědnosti pilotů a pojištění prodloužené záruky. Od 4. listopadu 2021 je ERGO pojišťovna vlastníkem společnosti SV Holding AG. sparkassen-Versicherung se sídlem ve Stuttgartu.

Uniqua pojišťovna

Uniqa pojišťovna was founded as "Czecho-Austrian Insurance Company". It started insurance operations on 1 July 1993 with a share capital of CZK 50 million, which was invested in the company by the shareholders, the Austrian insurance concern Versicherungsanstalt der Oesterreichischen Bundeslaender AG and the Czech Agrobanka Praha, a.s.. Agrobanka's share was later bought out. Part of the shares were acquired by the European Bank for Reconstruction and Development as a financial investor in the form of a capital increase for about eight years. In Austria, they subsequently merged with Austria Collegialitaet and Raiffeisen Versicherung into a holding with the working name BARC, which in 1999 adopted the completely new trade mark UNIQA. In 2007, UNIQA International AG became a 100% shareholder.

UHC Zdravotní pojištění

Společnost UnitedHealthcare je na 10. místě žebříčku Fortune Global 500 pro rok 2023. Tržní kapitalizace skupiny UnitedHealth Group k 7. srpnu 2023 činila 477,4 miliardy dolarů.

 

Společnost byla založena v Minnesotě v USA v roce 1974 a koupila společnost Charter Med v roce 1977 vytvořila síťový zdravotní plán pro seniory. V roce 1984 se stala veřejně obchodovanou společností.

 

V roce 1995 získala společnost The MetraHealth Companies Inc. za 1,65 miliardy dolarů. MetraHealth byla soukromá společnost, která vznikla spojením skupinových zdravotnických operací společností The Travelers Companies a MetLife.

 

V roce 1996 Hamilton Hudson spojil své síly se společností United Healthcare a v roce 1998 získal její ocenění "Top Producer", když se umístil na prvním místě v prodeji skupinového zdravotního pojištění a zákaznického servisu v New Yorku a na Floridě.

bottom of page